جگر سرای ریحونجگر سرای ریحون

خواص و فواید جگر برای سلامتی

جگر سیاه گوسفندی در واقع کبد گوسفند است که دارای ویتامین ها و املاح فراوانی است. جگر گوسفندی سرشار از آهن، اسید فولیک، روی و پروتئین است و همچنین ویتامین های گروه B در جگر فراوان است. ویتامین های A - E - D از دیگر ویتامین های مورد نیاز و حیاتی بدن است که جگر یافت میشود.

علاوه بر آنچه دربالا به آن اشاره شد جگر گوسفند دارای خواص و فواید بسیاری برای بدن انسان دارد و در عین حال مصرف بیش از حد این ماده غذایی میتواند مضرات و بیماریهایی را نیز ایجاد کند. البته این موضوع در مورد تقریبا تمامی مواد غذایی صدق میکند.

خواص جگر

درمان و رفع کم خونی

جگر حاوی مقادیر زیادی اسید فولیک و آهن است که این مواد نقش اساسی در گلبول های قرمز خون دارند و مغز استخوان به عنوان مرکز تولید گلبول های قرمز نیاز ویژه ای به آهن دارد. بنابراین یکی از خواص جگر رفع مشکل کم خونی است.

تقویت سیستم دفاعی و ایمنی بدن

وجود روی و ویتامین A در جگر باعث سلامتی بافت رگهای خونی میشود. علاوه بر آن کمبود ویتامین A ممکن است باعث بروز بیماری خود ایمنی بدن شود. همچنین روی ( زینک ) و ویتامین A از گلبولهای سفید در برابر رادیکال های آزاد محافظت میکنند.

جلوگیری از ریزش مو

ریزش مو یکی از نگرانی های عمده بخصوص در خانم هاست. در واقع یکی از اصلی ترین نشانه های کمبود روی در بدن ریزش موست. 

کمبود روی در بدن انسان ، سبب ایجاد دگرگونی در ساختار پروتئین فولیکول های مو و تضعیف آن می شود و این موضوع بدان معنی است که موهای جدید زودتر از زمان نرمال میریزند. اهمیت روی - زینک -  برای تقویت مو در آزمایشگاه تایید شده است. بنابراین یکی دیگر از خواص جگر جلوگیری و یا دستکم کاهش ریزش مو است.

تقویت حافظه و سلامت مغز

وجود کولین در جگر باعث تقویت حافظه بلند مدت شده و همینطور ویتامینهای گروه B که به وفور در جگر یافت میشوند یکی از ویتامینهای ضروری برای سلامتی مغز است.

موارد بسیار زیاد دیگری از خواص جگر وجود دارد که خارج از حوصله و ظرفیت این یادداشت است. با کمی جستجو فواید بیشمار آنرا خواهید یافت اما فراموش نکنید که هیچ معجزه ای درکار نیست و بهتر است جگر را به عنوان یک ماده مغذی و البته لذیذ ( با پوزش از گیاهخواران عزیز ) در برنامه غذایی خود بگنجانید. بد نیست در انتها به مضرات جگر در صورت استفاده بیش از حد نیز پرداخته شود.

مضرات جگر

افزایش کلسترول

متخصصان تغذیه به افراد دارای کلسترول بالا به هیچ وجه پیشنهاد مصرف جگر نمیدهند. در واقع جگر برای این افراد سم است و لازم است بدانید که مصرف جگر بصورت مداوم خود باعث افزایش کلسترول خون میشود. یک وعده 80 گرمی از جگر تمام کلسترول مورد نیاز برای بدن را تامین میکند !

وجود سم در جگر !

جگر به عنوان کارگاه تصفیه خون در بدن عمل میکند و سموم موجود در بدن حیوان در این قسمت انباشته و سپس دفع و تجزیه میشود بنابراین مواد شیمیایی تزریق شده به دام در این قسمت انباشته میشود. بنابراین توصیه میکنیم که چنانچه قصد دارید از این ماده غذایی زیاد استفاده کنید از دامهای غیر صنعتی جگر را تهیه نمایید.

یک باور اشتباه در مورد جگر و چای

نوشیدن چای بعد از صرف یک وعده غذایی ( جگر ) باعث از بین رفتن آهن جگر میشود. این یک اشتباه و باور رایج است. بدنیست بدانید که آهن موجود در جگر سالم گوسفندی دارای یک پوشش محافظتی است که به راحتی از بین نمیرود. شاید یکی از دلایل دیر هضم بودن جگر همین باشد !؟

تشخیص جگر سالم از ناسالم

اغلب جگرهای موجود در بازار به دلیل نظارت دامپزشکان سالم هستند، اما یکی از راه های تشخیص جگر سالم از ناسالم وجود کیست های آبدار و شفاف روی جگرهای ناسالم است.

ذکر این نکته در پایان ضروری است که مصرف بی رویه هر نواع ماده غذایی باعث بروز مشکلاتی خواهد شد و جگر نیز از این موضوع مستثنی نیست. به هر ترتیب اگر قصد دارید بهترین جگرکی تهران میزبان شما باشد جگر سرای ریحون آماده پذیرایی از شماست.