جگر سرای ریحونجگر سرای ریحون

خواص و فواید قارچ خوراکی

قارچ خوراکی گیاهی و لذیذ است که در بسیاری از غذاها و حتی بصورت خام یا کبابی مصرف میشود. قارچ گیاهی بدون کلروفیل و یکی از منابع مهم پروتئین بدون چربی است. میزان کربوهیدارت آن بسیار کم و تنظیم کننده کلسترول است. قارچ خوراکی تنوع بسیار زیادی دارد و برای پیشگیری از برخی بیماری‌های قلبی و عروقی مثل تصلب شرایین، حمله‌ی قلبی و سکته مفید است.

خواص قارچ خوراکی

باور کردنی نیست ! کمتر ماده غذایی را میتوان یافت که با خواص و فواید قارچ خوراکی برابری کند . فواید غذایی و دارویی بسیار برای قارچ ها شناسایی شده است. البته تمام قارچ ها خورکی نیستند و بسیار دیگر در داروسازی کاربرد دارند و حتی برخی از آنها بسیار سمی هستند.

منظور ما از قارچ خوراکی بیش از 20 نوع قارچ هست که به روشهای تجاری پرورش داده میشوند و کشورهایی مانند آمریکا، فرانسه، هلند و صد البته چین کشورهای برتر تولید کننده قارچ ر جهان هستند. ایران هم اخیرا حساب ویژه ای روی این محصول ارزشمند باز کرده است و بخش عمده ای از مصرف داخلی را خود تامین میکند.

شاید از حوصله این بحث خارج باشد اما منابعی وجود دارند که استفاده از قارچ را به 13 هزار پیش در شیلی مرتبط میدانند و منابع قابل اطمینانی وجود دارند که مصرف قارچ خوراکی سالها پیش از میلاد مسیح در چین رواش داشته است.

درباره قارچها بیشتر بدانیم

قارچ خوراکی  کالری کمی دارند و هیچگونه چربی یا کلسترولی در آنها پیدا نمی شود و مقدار نمک در آن  بسیار کم است.

سلنیوم، پتاسیم، ریبوفلاوین، نیاسین، ویتامین D و … هم در قارچ ها وجود دارد. بتاگلوکان و اسید لینولئیک منبع غذایی خوبی برای پیشگیری از بروز سرطان سینه و پروستات هستند. اسید لینولئیک اثرات نامطلوب استروژن که خود یکی از علل بروز سرطان سینه در زنان است کن را کنترل میکند.

فواید قارچ خوراکی

در این یادداشت 5 خاصیت بسیار مهم قارچ های خوراکی را با شرح مختصری ارائه مینماییم.

پیشگیری از سرطان سینه و پروستات

همانطور که پیشتر هم اشاره شد قارچ خوراکی یکی از مهمترین مواد غذایی برای جلوگیری از سرتان پروستان و سرطان سینه در زنان بعد از یائسگی است.

قارچ دشمن دیابت است

از دیگر خواص و فواید قارچ مبارزه با دیابت است.

قارچ یک غذای کم کالری لذیذ و فوق العاده برای افراد مبتلا به دیابت محسوب می‌شود، چربی و کلسترول ندارد، منبع بسیار مناسبی برای تامین پروتئین، ویتامین، مواد معدنی، فیبر و آب و کربوهیدرات نسبتا کمی هم دارد.

قارچ مقدار زیادی انسولین و آنزیم‌های طبیعی دارد که به شکستن قند و نشاسته‌ی موجود در غذا کمک می‌کنند بنابراین گزینه مطلوبی برای افراد دیابتی است که رژیم غذایی سخت و محدودی دارند.

کمک به جذب مواد غذایی

ویتامین D را به ندرت میتوان در محصولات گیاهی پیدا می‌شود اما قارچ ( * که البته گیاه نیست ) سرشار از ویتامین D است و این ویتامین به جذب و متابولیسم کلسیم و فسفر کمک می‌کند.

کمک به کاهش وزن!

قارچ خوراکی کم کالری است اما باعث میشود تا با خوردن آن احساس سیری کنید.

اگر اهل کنار گذاشتن غذا و کم کردن مقدار آن نیستید میتوانید از قارچ به عنوان یک ماده غذایی عالی برای کاهش وزن استفاده کنید.

منبع خوب پروتئین

شاید شنیده باشید که قارچ به اندازه گوشت دارای پروتئین است اما در واقع اینطور نیست و صرفا یک شایعه تبلیغاتی است. قارچها به نسبت گوشت قرمز و مرغ و ماهی درصد پایین تری پروتئین دارند. گوشت قرمز در هر 100 گرم 20 تا 30 گرم پروتئین دارد در حالی که قارچ به ازاء هر 100 گرم چیزی حدود 3 تا 5 گرم پروتئین دارد. اما همین مقدار نیز برای افرادی با رژیم غذایی گیاهیی یک منبع بسیار عالی برای تامین پروتئین بدن است.