جگر سرای ریحونجگر سرای ریحون

بهترین کباب کوبیده تهران

بهترین کباب کوبیده تهران با دستور طبخ ویژه و تهیه شده از بهترین گوشت گوسفندی در جگرسرای ریحون یک غذای لذیذ در محیطی کاملا بهداشتی و سالم است. کباب کوبیده جگر سرای ریحون طعم ماندگار محبوب ترین غذای سنتی ایرانی

کباب کوبیده یکی از محبوبترین و لذیذترین غذاهای سنتی ایران است که معمولا از گوشت گوسفند، بره ، گوساله و یا مخلوط تهیه میشود. پیاز و ادویه و مهارت سرآشپز اجزاء جدا نشدنی یک کباب کوبیده خوب است.

تاریخچه کباب کوبیده

بنظر میرسد این غذای محبوب در زمان قاجار و توسط ناصرالدین شاه جایش را میان سفره ایرانی باز کرده است و اولین چلوکبابی به گفته اعتماد السلطنه ( یکی از رجال زمان قاجار و ناصرالدین شاه ) نایب بوده که به سبک کشورهای اروپایی از میهمانان خود میزبانی میکرده است. در این مطلب قصد نداریم چندان به تاریخچه کباب کوبیده بپردازیم و اینکه تهران اولین چلوکبابی را به ثبت رسانده یا تبریز بحث کنیم. آنچه مسلم است کباب کوبیده یکی از بهترین و محبوبترین غذاهای ایرانی است که بوی آن هوش از سر هر انسان سیر و گرسنه ای میپراند !

زمانیکه صحبت از بهترین کباب کوبیده تهران میشود نام رستورانهایی زیادی به میان می آید که هر یک روش طبخ منحصر بفردی دارند و در انتهای این یادداشت نام و آدرس برخی از آنها ذکر شده است. اما کباب کوبیده جگرسرای ریحون تفاوت بسیار زیادی با سایر کوبیده های تهران دارد.

چرا کباب کوبیده جگرسرای ریحون بهترین است

کباب کوبیده ریحون تهیه شده از گوشت تازه گوسفندی با درصد چربی کم و دستور پخت و عمل آوری ویژه ای است و یک بار امتحان کردن آن شما را مشتری دائمی جگرسرای ریحون خواهد کرد.

نان داغ بسیار خوشمزه و انواع مخلفات مورد نیاز برای یک کباب کوبیده خوب همراه با محیطی آرام و آشپزخانه ای صد در صد بهداشتی و تمیز باعث میگردد که ما با افتخار بهترین کباب کوبیده تهران را برای شما سرو نماییم.

جگرسرای ریحون واقع در شهرک غرب، بلوار دریا آماده پذیرایی از شما میهمانان گرامی با بهترین کباب کوبیده و انواع غذاهای سنتی است. لازم به ذکر است که سفارش غذای بیرون بر در محدوده شهرک غرب ارائه میشود.

معرفی برخی از رستورانهای برتر تهران