جگر سرای ریحونجگر سرای ریحون

پاپریکا چیست ؟

پاپریکا ادویه ای است که معمولا از فلفل دلمه ای قرمز خشک شده تهیه میشود ولی در برخی از مناطق به هر نوع پودر فلفل خشک شده ای پاپریکا میگویند و این موضوع به سبب رویش انواع متفاوت فلفل در مناطق و کشورهای محتلف است. استفاده از پاپریکا در بسیاری از غذاها و سوپ ها و همچنین کباب کوبیده متداول است

پودر پاپریکا

همانطور که در بالا اشاره شد پاپریکا را میتوان از انواع مختلف فلفل تهیه کرد اما پاپریکای واقعی از فلفل دلمه ای قرمز تهیه میشود و طعم آن بستگی به مناطق مختلف رویش آن متفاوت است.

فلفل دلمه ای قرمز در ایران معمولا طعم شیرین ( نسبتا شیرین ) دارد. ولی در برخی از کشورها طعم تند آن نیز یافیت میشود. استفاده از پاپریکا در انواع غذاها میتواند رنگ و عطر دلپذیری به آن بدهد و همینطور به دیلل اینکه تندی زیادی ندارد مقدار آن بسته به دلخواه شما متغیر است.

تهیه پاپریکا از فلفل قرمز

به دو روش میتوان فلفل قرمز را خشک کرد و برای آسیبا کردن و تهیه پودر پاپریکا آماده کرد.

  1. استفاده از نو خورشید و آفتاب که باید زمان زیادی را برای انجام آن صرف نمایید.
  2. استفاده از حرارت بخاری و فر

زمانیکه قصد دارید از فر یا بخاری برای خشک کردن فلفل استفاده کنید دقت کنید که دمای زیاد باعث سوختن آن خواهد شد و هر چه از حرارت ملایم تری استفاده کنید پودر پاپریکا با رنگی بهتر و حفظ خواص فلفل قرمز آماده میشود.

  1. فلفل ها را بصورت حلقه ای خرد کنید و در حرارت ملایم خشک کنید
  2. تخم فلفل باعث ایجاد کمی تندی در طعم آن خواهد شد. بسته به سلیقه خود میتوانید از آن استفاده نمایید و یا تخم ها را جدا کنید. رنگ پاپریکا پس از آسیاب تخم ها کمرنگتر خواهد شد.
  3. فلفل های خشک شده را آسیاب کنید

نتیجه پودری قرمز رنگ با عطر و رنگی بسیار عالی خواهد شد که میتوانید در انواع غذاها و برحسب نیاز استفاده نمایید.

استفاده پاپریکا در کباب کوبیده

اگر در گوگل جستجو کنید روش های متعدد و متنوعی برای تهیه کباب کوبیده خواهید یافت. پاپریکا معمولا جزو ادویه کباب کوبیده نیست و برای تهیه آن از پودر فلفل سیاه استفاده میکنند. کمی شجاعت بخرج دهید و از پاپریکا هم در کوبیده استفاده کنید. مطمئنا پشیمان نخواهید شد !!

پاپریکا چیست - ویکی پدیا

شنبه دهم آذرماه 97

پاپریکا نوعی ادویه است که از آسیاب فلفل خشک شده  تهیه می‌شود. در بسیاری از زبان‌های اروپایی، پاپریکا به خود کلمه فلفل (دلمه) اشاره می‌کند.

این ادویه برای افزودن رنگ، طعم و عطر در بسیاری از غذاها مورد استفاده قرار می‌گیرد. پاپریکا می‌تواند طیفی از طعم ملایم تا تند داشته باشد. طعم آن نیز از کشوری به کشور دیگر متفاوت است.

پابریکا - ویکیپدیا